Спорт

Доаѓањето на Влаховиќ во Јувентус ќе го забрза трансферот на Мората во Барса

Српскиот голгетер Душан Влаховиќ си договорил трансфер во Јувентус, па се чека само официјална потврда на неговата преселба од Фиорентина, а тоа би требало да ѝ „помогне“ на Барселона во преговорите со Алваро Мората од поранешниот италијански првак Јувентус.

Овој 29-годишен напаѓач во моментов игра за Јувентус, но за неговите услуги интерес покажа екипата на Чави Ернандез, кој никако не можеше да го убеди италијанскиот гигант да им го даде Мората, но сепак ситуацијата би се променила со трансфер на Влаховиќ.

Шпански „Спорт“ пишува дека Каталонците до крајот на јануари треба да добијат засилување во нападот, а тоа ќе биде враќање на Мората во Шпанија, каде што претходно го носеше дресот на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Naruto: Shippuden Episode 499

anime stream Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

anime to watch AnimeDao The Rising of the Shield Hero (Dub)

watch animes AnimeDao Attack on Titan Season 3

AnimeDao Horimiya Episode 4