April 19, 2019 23:10
Магазин

Дневен хороскоп за 18 октомври

Овните се несигурни, Близнаците се заљубени, Раковите се осамени, Лавовите прават грешки, а Девиците се двоумат во љубовта.

Прочитајте го дневниот хороскоп за 18 октомври.

Овен

Не сте сигурни дали да почнете со нова работа или да видите како ќе се одвива ситуацијата на старото работно место.

Ако сте во брак, можно е во текот на денот да имате расправии со партнерот.

Можни се проблеми со стомакот.

Бик

Имате недостаток на волја на работа, па не сте претерано расположени многу да работите.

Односот со саканата личност е нестабилен.

Паднат ви е имунитетот.

Близнаци

Не би требало да имате проблеми кога станува збор за работата. Денот ќе тече мирно.

Многу сте заљубени и подготвени искрено да ги покажете своите чувства.

Имате многу позитивна енергија во себе.

Рак

Можно е денес да имате компликации на полето на работата, кои не се по ваша вина.

Ви почнува да ви пречи самотијата и добивате желба да влезете во врска.

Проблеми со дишењето.

Лав

Склони сте кон постојано правење мали грешки. Не сте сконцентрирани, а тоа им пречи на колегите и надредените.

Можно е да влезете во флерт со личност која не е слободна.

Подложни сте на инфекции.

Девица

Ќе добиете одлична работна понуда која не можете да ја пропуштите. Покажете дека сте подготвени за промени.

Се двоумите меѓу две личности, кои на некој начин сакаат да ви се приближат. Не сте сигурни кого да одберете.

Проблеми со грлото.

Вага

Некој постојано ви прави притисок и тоа ви пречи. Сметате дека сте попродуктивни кога работите сами.

Не ви се допаѓа однесувањето на партнерот. Ве нервира нивната недоверба.

Добро се чувствувате.

Шкорпија

Денешниот ден ќе го минете надвор од работа. Можно е да не сакате да се занимавате со многу обврски.

Имате одредени очекувања кон партнерот.

Напнати сте.

Стрелец

Факторот среќа ќе ве послужи денес, особено за работата со странство.

Заљубени сте и убаво ви е.

Можни се вртоглавици.

Јарец

Ве очекува малку потежок ден кога станува збор за обврските. Можно е да имате нови компликации.

Партнерот би можел да ви замери на грешките кои несвесно ги правите.

Потребен ви е одмор.

Водолија

Немојте да градите преголеми очекуваеа во однос на работата. Работите се комплицирани.

Ќе успеете да остварите контакт со некоја личност која ви се допаѓа.

Без проблеми на полето на здравјето.

Риби

Одлучни сте во своите намери да внесете промени во работата.

Дистанцата меѓу вас и партнерот станува се поголема. Не очекувајте промена.

Проблеми со грбот и кичмата.

Нови вести

На 15 години силувал дете (6): Верувал дека се извлекол, а потоа во затворот добил неочекуван цимер

Filip

ФОТО: Бали Бег и Неџла го покажаа синчето на Инстаграм

Filip

Мажите кои чистат по дома имаат почесто секс со партнерката

Filip