August 15, 2022 17:41
Спорт

Ди Марија сè уште не одлучил дали ќе игра за Јувенутс

Играчот од средниот ред Анхел Ди Марија се произнесе за неговиот можен трансфер во Јувентус.

– Јувентус е најголемиот клуб во Италија, еден од оние кои се заинтересирани за мене. Моментално размислувам, но во моментов сум фокусиран на мојот одмор и на моето семејство. Рома? Не ми е грижа, изјави Ди Марија за „ESPN Аргентина”.

Во летото 2022 година, аргентинскиот напаѓач го напушти ПСЖ како слободен играч. Не го продолжи договорот со францускиот клуб во кој настапува од 2015 година.

Како дел од ПСЖ, Ди Марија пет пати стана француски шампион, четири пати го освои Купот на Франција и пет пати го освои Суперкупот.

Ди Марија минатата сезона забележа 31 настап за ПСЖ, постигнува пет гола и девет асистенции.

sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin apk sunwin web sunwin apk

sun win

sun win