January 28, 2022 07:07
Магазин

Ди Каприо ја продаде вилата во Малибу

Леонардо ди Каприо ја продаде својата вила на плажа во Малибу за 10,3 милиони долари.

Оскаровецот го продаде имотот свртен кон океанот за 300.000 долари над првично објавената цена, пишува „ТМЗ“, и додава дека тој го купи за 1,6 милиони долари во 1998 година.

Двокатниот објект има три спални соби и две бањи. Имотот, исто така, може да се пофали со платформа која гледа на водата, како и луксузна кујна и приватна патека за автомобили.

Ди Каприо (47) всушност поседува два дополнителни имоти во богатиот град. Неговото имотно портфолио се шпекулира дека вреди повеќе од 250 милиони долари.

Холивудската икона има куќи во Палм Спрингс, Њујорк и на приватен остров во близина на брегот на Белизе.

Но, и покрај славата и успехот што го стекна со текот на годините, Ди Каприо претходно призна дека не ужива во сè што доаѓа со славата. Тој во повеќе наврати истакна дека сака да работи во филмскиот бизнис, иако не копнее за слава.

Сепак, Ди Каприо – кој е една од најдобро платените ѕвезди во филмската индустрија – знае дека интересот и шпекулациите што го опкружуваат се само дел од неговата работа.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime tv JUJUTSU KAISEN

watch animes 4Anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 7

dubbed anime 4Anime Attack on Titan

4Anime SK8 the Infinity Episode 7