January 16, 2022 10:06
Спорт

Дисциплинската комисија на Лига 1 денес ќе одлучува за прекинатиот натпревар Лион – Марсеј

Дисциплинската комисија на Француската професионална фудбалска лига (LFP) денес ќе го истражи инцидентот за прекинатиот натпревар Лион – Марсеј.

Вчеравечер средбата од 14. коло во Лига 1 во Лион беше прекината по фрлањето шише во главата на Паје. Судијата одлучи да не го рестартира натпреварот, со оглед на тоа што безбедноста на играчите не можеше да се гарантира.

– Нема да можеме да го продолжиме овој натпревар, им соопшти на гледачите официјалниот спикер  на стадион на Лион.

Инцидентот се случи по само две минути од почетниот свиреж. Тогаш од трибините беше фрлено шише врз главата на играчот од средниот ред Димитри Паје. Во овој момент играчот се подготвуваше да изведе корнер. Потоа екипите заминаа во соблекувалните. Прашањето за рестартирање на натпреварот се решаваше долго време. Во одреден момент, играчите на Лион излегоа да се загреваат за да го продолжат натпреварот, но Марсеј беше доигрување на мечот.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 23

anime sites The Rising of the Shield Hero (Dub)

AnimeHeaven My Hero Academia Season 2

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub) Episode 131

AnimeHeaven Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1