Спорт

Дисингер си заминува од Вардар

Германскиот интернационалец и привремен репрезентативец Кристијан Дисингер си заминува од ддвократниот европски шампион Вардар.

По три сезони минати во Скопје Дисингер ќе ја продолжи кариерата во друг клуб пренесуваат германските медиуми.

Дисингер дојде во Вардар од германскиот бундеслигаш Кил и не се отфрла можноста да се врати во Бундеслигата иако и португалскиот Спортинг Лисабон пројавуваше интерес за германскиот интернационалец.

 

 

AnimeTV 3 animetv to: Assassination Classroom (Dub) (https://animetv.cc/m/yZNN) Episode 22

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: Wonder Egg Priority Episode 12