December 7, 2021 04:59
Свет

Директорот на Централна банка на Словачка обвинет за корупција

Директорот на Централната банка на Словачка и член на Управниот одбор на Европска централна банка Петер Казимир е обвинет за корупција.

– На 8 октомври 2021 година обвинител од Специјалното обвинителство подигна обвинение против П.К. поради корупциски криминал, портпаролката на Обвинителството, Јана Токолова, без да го наведе името.

Казимир изјави дека „не се чувствува виновен за никаков престап”.
Според неофицијални извори Казимир, кој е поранешен вицепремиер и министер за финансии, обвинет е за давање поткуп.

Во Словачка од март 2020 година до денес десетици високи функционери се обвинети за корупција

anime streaming. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

My Hero Academia (Dub) Episode 12

aniwatcher app AniWatch Komi Can’t Communicate

watch anime dub AniWatch Komi Can’t Communicate

english anime SK8 the Infinity (Dub)