January 28, 2022 06:10
Свет

Директорот на „Модерна“: Постојните вакцини помалку ефикасни против новиот сој „омикрон“

Извршниот директор на фармацевтската компанија „Модерна“, Стефан Бансел изјави дека е малку веројатно дека вакцините против Ковид-19 ќе бидат исто толку ефикасни против новиот сој „омикрон“ како што биле против делта-соевите.

„Мислам дека никаден во светот ефикасноста нема да биде на исто ниво како кај делта-сојот“, рече тој, додавајќи дека сите научници се уверени во тоа.

Бансел претходно рече дека испораката на новата вакцина може да потрае неколку месеци, најавувајќи дека за приближно две недели треба да се знае до кој степен постојните вакцини се ефикасни против новиот сој на коронавирус „омикрон“ .

anime streaming. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 23

AniWatch Komi Can’t Communicate

stream anime online Attack on Titan Final Season

AniWatch Naruto

AniWatch Attack on Titan Season 2 Episode 6