June 25, 2022 13:19
Македонија

Дипломатско признание за Темелковски од ОН

Зоре Темелковски поранешн спортист, спортски работник, бизнисмен и пратеник во првиот состав на македонскиот парламент по осамостојувањето и во пензионерските денови не мирува. За својата општествена и хуманитарна активности, денеска на маргините од меѓународната конфернеција Преспа форум за дијалог, која изминативе денови се одржа во Охрид, доби дипломатско признание од претставниците на Обединетите Нации кои беа учесници на овој собир.

Во хотелот „Аквалина“, во Охрид,  на Темелковски од Флорентин Скалетчи му беше врачена диплома за досегашната  активност на сите полиња. Како прв претседател на Македонско-бугарската стопанска комора и човек со долгогодишно искуство ќе биде предложен да се најде во работните групи кои ќе работат во надминувањето на спорните прашања и враќање на меѓусебната доверба со источниот сосед за одблокирање на македонскиот пат кон ЕУ.

 

bắt cầu xóc đĩa go88 tải game go88 go88 ra đời năm nào

sunwin clan hop sunwin apk 2021 sunwin nghia la gi