September 20, 2021 22:53
Спорт

Динамо и без Адеми со триумф на Кипар

Екипата на Динамо Загреб дојде до триумф кај Омонија (0-1) и патува во наредната фаза од квалификациите во фудбалската Лига на шампиони, откако и во првиот натпревар на домашен терен славеше со 2:0.

Загрепскиот тим беше без капитенот Аријан Адеми кој е повреден, но затоа во тимот го имаше Стефан Ристовски, кој стартува од првата минута и го одигра цел натпревар до самиот крај.

Динамо се мачеше доста на незгодното топло време на Кипар, а отпорот на домашниот тим го скрши во 79. минута кога Менало доби топка од Мишиќ и откако се ослободи од чуварот со финта реализира за конечни 0-1.

„Модрите“ во наредната фаза од Лигата на шампионите ќе играат со полска Легија, која исто така минимално славеше на гостински терен кај Флора Талин (0-1). Единствен стрелец на мечот беше Гимараеш Лопез во 67. минута од натпреварот.

Во третото квалификациско коло патува и Малме, кој одигра реми со ХЈК во Финска (2-2) ама таму допатува со предност од еден гол од мечот на домашен терен (2-1).

Watch anime online for free at AnimeBee english anime

Fuuma no Kojirou: Yasha-hen (https://4anime.biz/m/EqzG) Episode 6

Website https://animetv.cc: Watch Aikatsu on Parade! animetv Episode 25 3 animetv to

Website https://animepahe.cc: Watch Prism Ark Specials animepahe Episode 6 dubbed anime

Video-bookmark: http://www.video-bookmark.com/user/gogoanimebe

Linkhay: https://linkhay.com/blog/167025/animefreak