October 17, 2021 17:43
Македонија

Димитров: Нон-пејперот ми личи на балканска ујдурма

Нон-пејперот го добив од новинар каде што ми беше поставено и прашањето дали е ова вистина. Првиот впечаток ми беше дека тој документ е многу далеку од ралоноста и свртев неколку телефони да не остане само на моeто чувство , јасно е дека се прави некоја игра вели вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров во интервјуто за Утрински брифинг.

На прашањето зошто токму сега се пуштаат вакви „пробни балони“, Димитров вели дека тоа се шпекулации.

-Бугарија е пред избори, кај нас се локални, можеби е домашана ујдурма  малку да се подзоврие таа тема, можеби за политички поен …Меѓутоа тоа се шпекулаци начинот и формулациите ми личат на балканска ујдурма.

И бугарската влада се огради од таквиот документ.

https://wcostream.cc anime

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

KissAnime: Z.O.E. 2167 Idolo anime episode Full online free at https://kissanime.mx anime online

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Social msdn: https://social.msdn.microsoft.com/Profile/gogoanimebe

Basenotes: https://www.basenotes.net/members/26339262-animeflixnl