December 7, 2021 05:03
Македонија

Димитров во работна посета на Кралството Шведска

В понеделник министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ќе престојува во работна посета на Кралството Шведска.

Во рамките на посетата, предвидено е министерот Димитров да се сретне со министерката за надворешни работи на Кралството Шведска, Маргот Валстром и со претседателот на Парламентот на Кралството Шведска, Андреас Норлен.

За време на работната посета на Стокхолм, Димитров ќе учествува на Министерската конференција за Западен Балкан, каде ќе има свое обраќање на панел-дискусијата посветена на случувањата во земјите од регионот на Западен Балкан, со фокус на нивната ЕУ перспектива.

Министерската конференција на високо ниво во Стокхолм е во организација на Министерството за надворешни работи на Кралството Шведска и Европската комисија.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Tokyo Revengers (Dub)

animes online AnimeFreak Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 12

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 5

AnimeFreak Fairy Tail Episode 174