August 5, 2021 03:39
Спорт

Димитријевиќ ја засили Валенсија

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ официјално стана член на Валенсија во која треба да остане во следните четири години.

Како и што се најави пред почетокот на сезоната Димитријевиќ после пет години ќе си замине од Хувентуд. Димитријевиќ оваа сезона во просек постигнуваше по 10,6 поени, 1,5 скокови и 3,6 асистенции за Хувентуд, а благодарение на одличните настапи тој си обезбеди трансфер во гигантот.

Македонскиот кошаркар сезонава стигна до нокаут-фазата со Хувентуд, но испадна од Барселона во четвртфиналето на шпанската лига.

Во новата сезона амбициите на Валенсија ќе бидат шампионски и титулата во Европкупот, натпреварување каде што овој клуб има четири трофеи.

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Princess Onaka Episode 2

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Toradora!: Bento Battle Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Digimon Fusion (https://kissanime.mx/m/ZlP) Episode 30

KissAnime Deviantart: https://www.deviantart.com/kissanimemx