August 5, 2021 02:49
Спорт

Димитриоски си заминува од Вардар

Левото крило Димитар Димитриоски си заминува од двократниот европски шампион Вардар.

По трансферот на полското крило Чувара, како и продолжувањето на договорот на неприкосновениот Дибиров, нема многу простор за повремениот репрезентативец Димитар Димитриоски. Така, младото крило ќе ја смени средината и ќе го напушти Вардар по две сезони.

23-годишниот прилепчанец повеќе од пет години ги бранеше боите на клубот од Автокоманда. Прво настапуваше за Металург Јуниор, а три сезони беше дел од првиот тим на Металург, настапувајќи во Лигата на шампионите и СЕХА лигата.

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. HEYBOT! Episode 50

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Pokemon the Movie: Kyurem VS. The Sword of Justice Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Eight Clouds Rising (Dub) (https://kissanime.mx/m/lY6a) Episode 2

KissAnime Gumroad: https://gumroad.com/kissanimemx