November 27, 2021 18:25
Македонија

Димитриевски: Победуваме на над 70% од гласачките места, на 31-ви октомври очекувам да добиеме уште поголема поддршка

Независниот кандидат за градоначалник на Општина Куманово, вечерва од Градскиот плоштад порача дека граѓаните се победници на Куманово.

„Согласно нашиот аналитички центар првично можам да кажам дека вечерва граѓаните на Куманово победија! Советничката листа на концептот на граѓаните „За наше Куманово“ е убедлив победник на овие избори. Како независен кандидат повторно поддржан од граѓаните водам убедливо во првиот круг и очекувам на 31-ви октомври да добиеме уште поголема поддршка од граѓаните и да го потврдиме тоа.
Досега во аналитичкиот центар од вкупниот број на избирачките места коишто ги имаме обработено концептот „За наше Куманово“ победува на повеќе од 70% од гласачките места.
Успеавме заедно со граѓаните на Куманово да ги победиме сите политички субјекти во градот, но за жал бевме соочени со големи притисоци. Дефинитивно се потврди тоа што го кажувавме цело време, дека МВРО не е минато во оваа држава, туку е МВРО на квадрат, но со „О“ на квадрат назад, и ќе им го вратиме МВР во вистинските рамки на граѓаните со потврдувањето на оваа победа на 31 октомври.
Ние ја добивме најголемата поддршка од граѓаните на Куманово без разлика на нивната партиска припадност. Нашиот концепт е од граѓаните за граѓани. Нашата цел е да ја добиеме поддршката, да бидеме легитимни претставници на сите граѓани на нашиот град. Секоја политичка поддршка е добредојдена, а оттука па натаму граѓаните се тие кои одлучуваат.
Во вториот круг граѓанскиот концепт „За наше Куманово“ ќе победи убедливо за Куманово и кумановци. Ќе ставиме крај на многу лоши навики во нашиот град и нашето општество. Македонија има право и мора да се менува. Куманово го следи трендот и секогаш бил предвесник на големи промени.“

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Hakushon Daimaou 2020 Episode 20

https://4anime.biz free anime

GoGoAnime: Jigokudou Reikai Tsuushin anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime1

Website https://animeflix.nl: Watch Legendz: Tale of the Dragon Kings animeflix Episode 50 banana fish animeflix