October 26, 2021 20:50
Спорт

Димитриевски одбрни пенал, Рајо убедлив против Хетафе

Рајо Валекано убедлдиво со 3-0 во малото мадридско дерби го победи Хетафе. Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата на Рајо, Столе Димитриевски одбрани пенал, а Радамел Фалкао постигна гол на своето деби.

Рајо поведе уште во деветата минута со гол на Трехо. Во 78. минута Сис зголеми на 2-0.

Во 81. минута, само десет минути откако влезе во игра Фалкао погоди за водство од 3-0. Ова беше деби во дресот на Рајо за Фалкао

На четири минути до крајот Хетафе имаше прилика од пенал да постигне почесен гол, но Столе Димитриевски го одбрани ударот на Унаи.

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Golden Kamuy Season 3 Episode 12

Website https://animedao.nl: Watch Crayon Shin-chan Movie 25: Shin-chan Shuurai! Uchuujin Shiriri animedao Episode Full re zero animedao

4Anime: Genshiken anime episode 12 online free at https://4anime.biz hunter x hunter 4anime

Animeflixnl mystrikingly: https://animeflixnl.mystrikingly.com/

En eyeka: https://en.eyeka.com/u/gogoanimebe