December 1, 2021 01:29
Македонија

Димитриевски: Куманово е единствениот град којшто има и развива гасификација

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на телевизија 24 потенцираше дека Куманово е единствениот град којшто има и развива гасификација, го има во домаќинствата и во голем дел од јавните објекти во општината.

Во изминатите четири години испорачани се над 2.100.000м3 гас до потрошувачите. Изградена е 4.500м гасоводна мрежа, доведен е гас во близина на повеќе клучни јавни институции и установи. Исто така, вложено е и во енергетска ефикасност на училиштата.

Во идниот мандат, предвидено е ширење на гасификациона мрежа и гасифицирање со фокус на сите јавни објекти на територија на Општина Куманово и индустриски капацитети во село Добрашане, населба Карпош, индустриска зона Новини и Речица, како и гасификација на домаќинствата на локации, каде што веќе имаме постоечка гасоводна мрежа.

Предвидено е намалување на цената за приклучок на гасоводна мрежа, како и гасификација и вложување во енергетска ефикасност на општинските училишта.

ANIMEFLIX: Sacred Seven anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix ponyo

Website https://animedao.nl: Watch A Certain Scientific Railgun S (Dub) animedao Episode 24 boku no hero academia season 4 animedao

Website https://animeheaven.pro: Watch Brynhildr in the Darkness (Dub) animeheaven Episode 13 animeheaven dragon ball super

Website https://twistmoe.net: Watch Comic Party Revolution twistmoe Episode 13 dubbed anime

Website https://animebee.to: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders - Battle in Egypt (Dub) animebee Episode 24 gogoanime