August 25, 2019 09:46
Македонија

ДИК: Пендаровски води во Крушево, Делчево, Чаир, Струмица, Валандово, Дојран, Ресен, Карпош…

ДИК: Пендаровски води во Крушево, Делчево, Чаир, Струмица, Валандово, Дојран, Ресен, Карпош…

Претседателскиот кандидат на СДСМ во сериозно водство во Крушево, Делчево, Чаир, Струмица, Валандово, Дојран, Ресен, покажуваат најновите информации.

Во Струмица предноста е од 3.500 гласа во Ресен предноста на Стево пред Силјановска е над 600 гласа во Карпош е 3.000 гласови.

 

 

Нови вести

СДСМ: Успешно се реализира процесот на гасификација

Daniela

Заев лажеше дека прв прв го пријавил случајот и застанал на страна на рекетарите

Daniela

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Daniela