October 22, 2021 12:16
Македонија

ДИК: На полноќ истекува рокот за радиодифузерите

Вечерва во 24:00 часот истекува рокот до кога радиодифузерите кои се претходно регистрирани во Државната изборна комисија (ДИК) се должни да достават нови (корегирани) ценовници согласно член 75-ѓ став (9) од Законот за измениување и дополнување  на Изборниот Законик објавени во Сл. Весник бр. 215/21 од 16.09.2021 година, додека печатените медиуми доколку имаат корекција на своите доставени ценовници можат да достават нови (корегирани) ценовници во истиот рок, информираат од ДИК.

AnimeDao: Microid S anime episode 1 online free at https://animedao.nl animedao one punch man

https://animeheaven.pro dragon ball super anime heaven

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Redsea gov: http://www.redsea.gov.eg/taliano/Lists/Lista%20dei%20reclami/DispForm.aspx?ID=133383

Gogoanimelol weebly: https://gogoanimelol.weebly.com/