October 19, 2021 04:11
Спорт

Диксон по шест години го напушти Фенербахче

Еден од најдобрите плејмејкери во Евролигата, Боби Диксон, по пет години поминати во Фенербахче ќе си замине од клубот, потврди тимот од Истанбул. Американецот со турски пасош цели шест години го носеше „сино-жолтиот“ дрес, а со клубот освои голем број на титули меѓу кои и Евролигата во 2017 година.

Најдобрата сезона во дресот на Фенербахче ја одигра во сезоната 2015/16 кога во Евролигата бележеше просек од 11.4 поени и 3.6 асистенции. Претходно во својата кариера Американецот настапуваше за осум клубови, меѓу кои и Сент-Етјен, Граелин, Бенетон, Ле Ман, Асвел и Каршијака.

Aggretsuko 3rd Season (Dub) Episode 10

Watch Tokyo Majin Episode 14

Website https://animeflix.nl: Watch Kick-Heart (Dub) animeflix Episode Full neon genesis evangelion animeflix

AnimeBee: Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns 2nd Season: Akechi Keibu no Jikenbo anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime online

Snupps: https://www.snupps.com/animeflixnl

Hub docker: https://hub.docker.com/u/gogoanimelol