October 22, 2021 11:16
Економија Македонија

Дизелот поевтинува, цените на бензините не се менуваат

Од ноќеска на полноќ цената на дизелот се намалува за 1,5 денар, а цените на бензините остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за 1 денар.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,786 денар килограм.

Од 21.9.2021 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 73,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 75,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 62,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 64,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 39,181 (денари/килограм)

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

https://animeflix.nl banana fish animeflix

Briar-Rose or The Sleeping Beauty Episode Full

6HP (Six Hearts Princess) Episode 2

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/kissanime-510883

Droidforums: https://www.droidforums.net/members/kissanimemx.447678/