January 22, 2022 05:44
Хроника

Дива свиња уби ловџија во Неготинско

Жител на село Долни Дисан починал денеска од повреди од дива свиња кон која пукал, а не ја погодил, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

– Во СВР Велес е пријавено дека околу 8 часот во близина на селото Вешје-Неготино, при лов на дива свиња, Т. Т. (1971) од село Долни Дисан, испукал еден куршум кон дива свиња, но не успеал да ја погоди, пo што таа го нападнала нанесувајќи му повреди, по што тој починал на лице место, појаснуваат од МВР.

sites to watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime online WONDER EGG PRIORITY

ANIMEFLIX How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Kiss x Sis (TV)

free anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?