September 18, 2020 04:40
Спорт

Дибиров: Срушивме се во последните пет минути!

Македонскиот ракометен шампион Вардар, стартуваше со пораз во новата сезона од Лигата на шампионите.

Избраниците на тренерот Стевче Алушовски, во крајно неизвесен натпревар, беа поразени од Мешков Брест со 24:22.

Тимур Дибиров после натпреварот изјави дека тимот направил недопустливи грешки во финишот.

„Честитки до Мешков, имаа одлична поддршка од навивачите. Недозволиво е да правиме вакви грешки, загубивме во последните пет минути. Имавме контрола цели 55 минути, беше и изедначено, па срушивме се во последните пет минути. Дефинитивно има простор за напредок во нашиот тим, но останува само да работиме напорно и да тренираме“, изјави ѕвездата на Вардар.