October 19, 2021 04:17
Спорт

Дибала откри до каде се преговорите за новиот договор

Пауло Дибала се надева дека ќе постигне договор со Јувенетус за продолжување на соработката.

Актуелниот договор на Дибала со кој заработува 7 милиони евра по сезона, истекува по крајот на оваа сезона.

Според дел од италијанските медиуми, Дибала бара плата од 12 милиони евра по сезона, тоа се истите примања кои ги има и Де Лихт.

Аргентинецот почнал нови преговори со Јувентус и се надева дека тие ќе завршат позитивно.

„Мислам дека ќе има нов состанок оваа недела. Директорите се променија, па почнавме од почеток“, открива Дибала.

„Се надеваме дека ќе постигнеме договор, се надевам дека наскоро ќе има добри вести“.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

animepahe :: okay-ish anime website

Website https://animebee.to: Watch Juusenshi Gulkeeva animebee Episode 26 anime stream

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/animeflixnl/profile/

Northsinai gov: http://www.northsinai.gov.eg/citizens/cases/Lists/List/DispForm.aspx?ID=21451