September 25, 2021 02:46
Спорт

Дибала: Важно е што победивме во Малме по лошиот старт во Серија А

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала ја истакна важноста на победата (3:0) синоќа над Малме во натпреварот од 1. коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

– Важно беше да се победи Малме. Ја започнавме сезоната во Серија А неуспешно, но мора да продолжиме да работиме. Оваа победа ќе ни даде доверба во нашите способности, згора на тоа, не примивме гол. Ни претстои тежок натпревар со Милан, но ние сме Јувентус, секогаш излегуваме на терен за да победиме, истакна Дибала за официјалната веб -страница на УЕФА.

На претходните средби, Јувентус претрпе два пораза по ред во италијанското првенство, од Емполи (0:1) и Наполи (1:2). Тимот е рангиран на 16. место во поредокот во Серија А со само еден освоен бод.

AniWatch: Crusher Joe: The Movie (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime

https://animeflv.uk anime online

KissAnime: Dojin Work anime episode 12 online free at https://kissanime.mx dubbed anime

Website https://twistmoe.net: Watch Fusé: Memoirs of a Huntress twistmoe Episode Full gogoanime

Viwa-n gov: http://viwa-n.gov.vn/hoi-dap-truc-tuyen/chi-tiet-17146

Appsplit: http://appsplit.com/users/kissanimemx