October 26, 2021 20:39
Македонија

ДЗС: Попишани вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови

Вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193.236 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak: Kuroko no Basket: Saikou no Present Desu anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime online

Wikidot: https://www.wikidot.com/user:info/gogoanimebe

Superspringsinternational: https://www.superspringsinternational.com/users/animefreak-ws/