October 18, 2021 18:56
Македонија

ДЗС: Попишани вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови

Вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193.742 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.

Website https://animekisa.in: Watch Street Fighter Alpha: Generations (Dub) animekisa Episode Full dubbed anime

https://4anime.biz haikyuu 4anime

Watch Shirobako Movie Episode Full

AniWatch: Zobots (Dub) anime episode 1 online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

Buddypress: https://buddypress.org/members/animeflixnl/profile/

Os mbed: https://os.mbed.com/users/animefreakws/