October 17, 2021 18:08
Македонија

ДЗС: Попишани вкупно 1.037.309 лице, 323.286 домаќинства и 438.705 станови

Вкупно 1.037.309 лице, 323.286 домаќинства и 438.705 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193.370 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://animefreak.ws: Watch Naruto the Movie 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom (Dub) animefreak Episode Full anime

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimebe

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/kissanime-6