August 15, 2022 18:42
Спорт

Де Јонг не сака да ја напушти Барселона поради Манчестер јунајтед

Играчот од средниот ред на Барселона, Френки де Јонг не сака да го напушти каталонскиот клуб и да се пресели во Англија. Манчестер јунајтед е активно заинтересиран за холандскиот фудбалер.

Според „Cadena SER” Каталонците се принудени да го продадат Де Јонг за да ја подобрат финансиската состојба. Цената на играчот е 80 милиони евра.

Претходно беше објавено дека англискиот клуб се надева дека Барселона ќе ја намали цената на фудбалерот. Самиот играч не даде согласност за трансферот.

Де Јонг минатата сезона забележа 46 настапи за Барселона, постигнува четири гола и пет асистенции.

Актуелниот договор на Де Јонг со Барселона е со важност до 30 јуни 2026 година.

sunwin sunwin sunwin.apk mới nhất

sun win

sunwin

sunwin

sunwin tài xỉu sunwin web sunwin web