June 23, 2021 21:01
Магазин

Де Ниро на свечен ручек во чест на „Трибека“

Роберт де Ниро во средата приреди ручек по повод отворањето на годишниот филмски фестивал Трибека, уште еден знак дека Њујорк се враќа во нормала по пандемијата.

На ѕвездата ветеран, кој имаше ортопедско помагало за ногата откако претрпе тешка повреда на снимањето на филмот на Мартин Скорсезе, „Убијци на цветната месечина“, му се придружија гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо и домаќин на голем број водечки актери во Големото јаболко.

Вупи Голдберг и Алек Болдвин беа меѓу ѕвездите кои му се придружија на Де Ниро на свечениот ручек пред филмскиот фестивал.

 

Ручекот во Pier 76 го означува почетокот на еден од најголемите светски фестивали со настани во живо од избувнувањето на глобалната здравствена криза.

Медиумите го искоментираа настанот како знак дека Њујорк полека се враќа во постпандемска нормала.

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Mobile Suit SD Gundam Mk III (https://animebee.to/m/7ypr) Episode 6

https://animedao.nl haikyuu animedao. Watch Eiken Episode 2

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Saiyuuki Gaiden (https://animefreak.ws/m/ypKJ) Episode 3

KissAnime Talk: https://talk.plesk.com/members/kissanimemx.225795/#about