September 25, 2021 05:53
Фудбал

Де Лихт најдобар играч во Холандија за минатата сезона

Де Лихт најдобар играч во Холандија за минатата сезона

Во Амстердам синоќа се одржа церемонија за доделување награди во повеќе категории на најдобрите фудбалери во првенството во Холандија сезона 2018/19.

Сите награди им припаднаа на претставниците на Ајакс, кој стана шампион на земјата, а исто така стигна и до полуфиналето на Лигата на шампионите. Дефанзивецот на Матијас де Лихт, кој сега игра за Јувентус, е прогласен за најдобриот фудбалер.

Наградата за најдобар млад играч отиде кај Френки де Јонг, кој летово се пресели во Барселона.

Наградата за најдобар стрелец ја поделија Душан Тадиќ (Ајакс) и Лук де Јонг, сега играч на Севилја.

Website https://aniwatch.pro: Watch Ushio & Tora (Dub) aniwatch Episode 13 aniwatch.me

ANIMEFLIX: 009-1 (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix weathering with you

4Anime: Jewelpet Sunshine anime episode 52 online free at https://4anime.biz 4anime death parade

Tiger & Bunny Movie 1 (Dub) (https://wcostream.cc/m/bJ7V) Episode Full

Bigpictureclasses: https://www.bigpictureclasses.com/users/animefreakws

Ihubbub: http://www.ihubbub.com/animefreakws