June 27, 2022 07:56
Спорт

Де Брујне избран за играч на сезоната во Премиер лигата

Играчот од средниот ред на Манчестер Сити, Кевин Де Брујне е избран за играч на сезоната во Премиер лигата.

Де Брујне ја реализираше својата најпродуктивна сезона во Премиер лигата, постигнувајќи 15 гола и седум асистенции.

Белгиецот претходно го освои признанието во 2020 година, додека, Мохамад Салах го освои во 2018 година.

Ова е трета последователна сезона како играч на Сити ја добива наградата откако дефанзивецот Рубен Диас ја доби наградата пред 12 месеци.

go88 game tài xỉu go88 đánh bài đổi thưởng play go88 cc

sunwin - kingdom of gems sunwin macao sunwin nhận code