February 27, 2021 22:44
Магазин

Де Армас откри зошто ѝ било тешко да ја глуми Мерилин Монро во биографскиот фим „Русокоса“

Ана де Армас вели дека за неа било вистинска тортура да го совлада акцентот на Мерилин Монро за претстојниот филм Blonde („Русокоса“).

На Кубанката, која глуми во биографскиот филм за покојната легенда на американскиот екран, ѝ требаа девет месеци да се справи со точниот тон на дијалогот.

На прашањето дали го совладала американскиот акцент на Монро, таа рече: „Пробав! Ми требаа само девет месеци обука и вежбање дијалект и неколку сесии за АДР (преснимување на дијалог по снимање)“.

„Тоа беше големо мачење, толку исцрпувачки. Мојот мозок беше спржен“, рече поранешната девојка на Бен Афлек

Филмската икона и секс-симбол Мерилин Монро, родена како Норма Џин Бејкер, стана една од најуспешните филмски ѕвезди во 1950-тите со филмовите „Нијагара“, „Некои тоа го сакаат тоа жешко“ (1959) и „Мажите повеќе сакаат русокоси“ (1953). Живееше од 1926 до 1962 година и сè уште се смета за една од најпопуларните актерки во историјата на Холивуд.

Таблоидите коментираат дека Монро глумела наивна русокоса само во филмовите, а во реалноста таа била не само убава, туку и интелигентна и полна со дух.

Horimiya Episode 3 at website https://animeflix.nl. See more i want to eat your pancreas animeflix

Watch My Hero Academia 3 Episode 25 at website https://crunchyrollfree.com. See more free vrv premium