June 28, 2022 01:42
Скопје

Дефект остави без вода дел од Капиштец

Поради уличен водоводен дефект од ф100 милиметри на улица „Козара” број 64 во скопската населба Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците на оваа и на улицата „Васил Ѓоргов”.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, водоснабдувањето ќе биде во прекин од 11:00 часот, па се до отстранување на дефектот.

tải go88

https://tai.sunwin.gg/