January 27, 2021 12:22
Хроника

Детали за сообраќајката на Партизанска во која учествуваше абмулантно возило

На 16.11.2020 во 22.30 часот на крстосница од булевар “Партизански одреди” и булeвар “8-ми Септември” во Скопје, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило “пежо боксер” (санитетско) со скопски регистарски ознаки управувано од Т.Б.(57) од Скопје,  патничко моторно возило “мерцедес” со охридски регистарски ознаки, управувано од К.Ѓ.(25) од Ресен, и пешак Н.В.(25) од Скопје.
Во незгодата со повреди се задобиле Т.Б. и три лица сопатници во возилото, Д.Б.(28) од Битола, В.Г.(23) од Гостивар и В.А.(55) од Струмица.
Со повреди се здобиле и К.Ѓ. и Н.В. На повредените им е укажана лекарска помош.
Извршен е увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 13 at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven black clover

My Hero Academia 2 (Dub) Episode 25 at website https://kissanimeonline.com. See more demon slayer kissanime