January 26, 2022 20:08
Македонија

Деспотовски: СДСМ ќе излезе посилен после овој процес

Директорот на ТИРЗ и можен кандидат за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека СДСМ ќе излезе посилен после процесот на внатрепартиски избори.

-Во партијата има храбри луѓе, и луѓе кои не се плашат од предизвици. Има луѓе кои се подготвени да го носат бремето на одговорноста во вакво сериозно време, посочи Деспотовски.

Тој денеска на прес конференција рече дека сериозно размислува да се кандидира за претседател на СДСМ.

-Член сум на партијата 25 години и сум поминал различни нивоа од почетното најниско, до член на највисоките раководни структури на партијата. Сметам дека имам реални резултати во мојот професионален ангажман така што сметам дека можам да понудам и нов концепт околу кој ќе се обединат не само партијата, туку и општеството. Одлуката не е лесна. Предизвикот е голем, времето е доста комплицирано и одговорноста е голема. Одлуката ќе ја соопштам утре, бидејќи сакам денеска да го искористам денот да се исконсултирам дополнително со моите најблиски и со моето семејство зашто и нив ги вовлекувам исто така во целата приказна, рече Деспотовски во одговор на прашање на денешната средба со новинарите во Дирекцијата на ТИРЗ.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Record of Ragnarok

animes online Bleach (Dub)

animes online Attack on Titan Season 3 (Dub)

gogoanime1 Attack on Titan Season 3

GoGoAnime High School DxD Episode 3