January 21, 2022 17:00
Македонија

Деспотовски нема да ја контролира работата на партиските изборни органи со свои претставници

Јован Деспотовски, кандидат за претседател на СДСМ објави дека се откажува од правото со свои претставници да ја следи работата на партиските изборни органи во рамките на гласањето и изборот за нов партиски лидер.Во трката за партиски лидер на СДСМ покрај деспотовски ќе бидат и Димитар Ковачевски и Фросина Ременски. 

„СДСМ значи заедништво, доверба, но првенствено мојата цел со оваа кандидатура е единство. Верувам во интегритетот на нашето огромно семејство социјалдемократи, чесни луѓе кои силно ја вреднуваат демократијата и партијата“, објави Деспотовски на неговата официјална Фејсбук страна.

Тој изразува уверување дека внатрепартиските избори ќе бидат вистински празник на демократијата и тие, според него, ќе создадат нова политичка култура во целата земја и очекува да бидат пример за сите останати политички партии.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

english anime AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AnimeFreak High School DxD

JUJUTSU KAISEN Episode 18

watch subbed anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

JUJUTSU KAISEN (Dub)