February 23, 2019 08:40
Хроника

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје.

 

Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од сообраќај исклучила вкупно 21 возач, од кои тројца што управувале возило под дејство на алкохол и 18 возачи кои возеле пред да се стекнат со право на управување моторно возило.

Од сообраќај се исклучени 21 возило, со истечена важност на сообраќајната дозвола, 98 автомобили кои биле непрописно паркирани, а со пајак се подигнати 60 возила.

Дваесет и осум возачи се казнети за користење на мобилен телефон

Related posts

Го отстранил печатот од УЈП и продолжил да работи

24news

Скопјанец нападнат од куче

24info

(Видео) Драма вечерва на Бит Пазар: Таксист претепан со кундак и железо

24news