October 15, 2019 11:55
Спорт

Дербито во Чаир за Мавров

За натпреварите од 6. коло во Првата фудбалска лига кои ќе се одиграат в среда(15.30 ч.) надлежните во ФФМ ги одредија следните судии:

Шкупи – Вардар (Васко Мавров – Илија Гонев, Кире Ангеловски)

Силекс – Борец (Александар Грујоски – Лика Куштрим, Зоран Јанкуловски)

Работнички – Македонија ЃП (Марјан Младеновски – Дејан Неделковски, Гоце Петрески))

Ренова – Шкендија (Марјан Ецкоски – Симон Грдановски, Ацо Мацевски)

Струга ТЛ – А. Пандев (Дејан Јакимовски – Дејан Димитријевиќ, Бојан Ивановски)

Нови вести

Македонија против Казахстан ќе го заверува победничкиот старт

Igor

Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме наоѓаат мене

zane

Со максимални единаесет победи Бразил го освои Светскиот куп

Igor