October 16, 2021 19:42
Македонија

Ден на МАНУ

Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска го одбележува Денот на Академијата.

Во свечената сала на МАНУ, по повод Денот на Академијата, како што е најавено, ќе говори претседателот на МАНУ Љупчо Коцарев.

Во рамки на одбележувањето ќе биде доделено меѓународното признание „Блаже Конески” на годинашните добитници Елена Верижникова и Фрсоа Пејоска-Бушро. Пригодни говори по повод доделувањето на признанието ќе одржат Марјан Марковиќ и Катица Ќулавкова.

WCOStream: Sacred Seven: Wings of the Silver Moon Picture Drama anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream harley quinn

Animepahe: Durarara!! (Dub) anime episode 24 online free at https://animepahe.cc watch anime online

Mobile Suit Gundam SEED Remaster (Dub) Episode 48

TwistMoe: That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch animes

AnimeFreak: Startling Doctor anime episode 1 online free at https://animefreak.ws watch animes