July 23, 2021 22:17
Свет

Ден на жалост во Белгија за жртвите од поплавите

 Во Белгија денеска е прогласен Ден на жалост во сеќавање на жртвите од поплавите од минатата недела.

Вкупно се изброени 31 жртва од невремето што го зафати истокот и југот на Белгија во текот на минатата недела.

Точно на пладне сите знамиња ќе бидат спуштени на половина копје и ќе се одбележи со една минута молк во целата држава, додека сите сирени на спасувачките служби ќе бидат вклучени.

Седумдесет лица сѐ уште се водат за исчезнати и по нив сѐ уште се трага, а многу куќи се целосно уништени.

Кралот Филип Втори, премиерот Де Кро и неколку министри ќе посетат дел од најпогодените места, ќе се сретнат со жртвите, пожарникарите, полицијата и локалните власти.

Јавниот превоз исто така ќе застане целосно помеѓу 12:00 и 12:01 часот

AnimeKisa: Dragon Ball: Super Saiya-jin Zetsumetsu Keikaku anime episode Full online free at https://animekisa.in free anime

Website https://gogoanime.be: Watch Nura: Rise of the Yokai Clan - Demon Capital (Dub) gogoanime Episode 24 gogoanime

Website https://4anime.biz: Watch Rockman.EXE Movie: Hikari to Yami no Program 4anime Episode Full free anime

Piqs: https://piqs.de/user/gogoanimelol/

Qooh: http://qooh.me/gogoanimelol

Kcn binhduong: https://kcn.binhduong.gov.vn/hethongvanban/Lists/HoiDapCongDan/DispForm.aspx?ItemID=1209