March 22, 2019 04:01
Македонија

Денот на независност ќе се слави на платото пред Влада

Владата донесе одлука по повод 8 септември – Денот на независност на Република Македонија, в сабота да организира прослава на платото пред зградата на Владата.

Како што се наведува во соопштението на прославата ќе има пригодна културно – уметничка програма.

Во сабота во земјава ќе пристигне и германската канцеларка Анѓела Меркел, но дали таа ќе присуствува на прославата и дали ќе испрати некои пораки директно до присутните граѓани од Владата не кажуваат.

Нови вести

Спасовски: Ги преземаме сите мерки за фер, мирна и демократска изборна атмосфера

24news

Дуел Заев-Мицкоски во вторник на Канал 5

24news

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски манипулира со младите во Македонија

Filip