October 18, 2021 12:18
Економија Македонија

Денови на македонскиот мед

На улица „Македонија” во центарот на Скопје денеска ќе се одржи традиционалната манифестација Денови на македонскиот мед.

Манифестацијата се одржува 17. година по ред, во организација на пчеларското здружение „Матица”.

Посетителите ќе имаат можност да дегустираат, но и да купат различни видови мед и други пчелни производи од наши, македонски пчелари, а ќе добијат, ако сакаат, и совети како да се препознае квалитетен, вистински мед.

Манифестацијата е финансиски поддржана од МЗШВ, а ќе ја отвори министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа.

AnimeDao: Karas (Dub) anime episode 6 online free at https://animedao.nl animedao twitter

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeheaven.pro: Watch Dead World animeheaven Episode Full dragon ball z anime heaven

Website https://animeflix.nl: Watch Skirt no Naka wa Kedamono Deshita. animeflix Episode 10 animes online

Sketchfab: https://sketchfab.com/animefreakws

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14761012