June 24, 2022 18:29
Македонија

Денеска сончево и топло време, попладне пороен дожд во западните делови

Времето денеска ќе  биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степена. Во Скопје претежно сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне 31 степен.

В среда ќе има зголемена облачност и локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни. Од среда до петок ќе дува засилен до силен северен ветер и дневните температури ќе бидат пониски за 3 до 6 степени.

Link tải Go88 Club cho Android APK | IOS mới nhất go88 dow go88 đăng nhập bằng facebook

sunwin apk 2022 sunwin mẽ SUNWIN - Game bài đổi thưởng top đầu năm 2022