September 24, 2021 09:17
Македонија

Денеска сончево и особено топло, температурата до 43 степени

 Времето денеска сончево и особено топло. Од пладне ќе дува умерен до засилен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната од 36 до 43 степени. УВ индексот ќе биде 9, информираат од УХМР.

Во Скопје, сончево и многу топло со умерен до засилен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде 21, а максималната ќе достигне до 41 степен.

Во следните денови продолжува периодот на стабилно и особено топло време. Максималните температури особено во појужните делови од Повардарието ќе бидат за 2 до 3 степени повисоки од 40 степени. Насекаде ќе биде активно портокаловото ниво за опасност од високи температури. Од средината на следната недела за некој степен температурите ќе бидат пониски, известуваат од УХМР.

Website https://animeflv.uk: Watch Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend animeflv Episode 12 anime websites

Website https://wcostream.cc: Watch Fire Tripper wcostream Episode Full wcostream close enough

AnimeHeaven: Bride of Deimos anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime heaven au

Watch anime online for free at AniWatch aniwatch.me

Myspace: https://myspace.com/animefreakws

Flickr: https://www.flickr.com/people/[email protected]/