July 23, 2021 22:05
Македонија

Денеска сончево и многу топло со температури до 38 степени

Денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови повремено и засилен западен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени. УВ=9

Во Скопје, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 36 степени.

Под влијание на топла воздушна маса од југ, времето во наредните денови ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Температурите на повеќе места ќе бидат над 35 степени, а најтопло се очекува да биде во четврток и петок кога на места ќе го надминуваат и 40-тиот степен.

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Sekai Meisaku Douwa: Mori wa Ikiteiru (Dub) (https://wcostream.cc/m/lARk) Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Daisy: A Hen into the Wild (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Devadasy (https://animeflix.nl/m/nyok) Episode Full

KissAnime Pbase: https://pbase.com/kissanimemx/profile