October 17, 2021 16:48
Македонија

Демонстранти во Тетово се судрија со полицијата, со јајца ја гаѓаа зградата на Општината

Во Тетово денеска oколу илјада граѓани одржаа протестен марш на кој демонстрантите даваат поддршка на семејствата на жртвите во пожарот во модуларната ковид-болница и бараат правда и одговорност за трагедијата.

Протестот, кој беше најавен на социјалните мрежи, почна на градскиот плоштад, каде беа засадени 14 дрвца, во спомен на жртвите во трагедијата.

Демонстрантите со јајца ја гаѓаа зградата на Општината, а се обидоа да стигнат и до седиштето на ДУИ. Во обидот да стигнат до таму, се судија и со полицијата, кон која исто така фрлаа со јајца, објави Алсат.

Во пожарот во модуларната болница кој избувна вечерта на 8 септември, животот го загубија 14 лица, а 12 беа повредени.

Animepahe: Inazuma Eleven: Orion no Kokuin anime episode 49 online free at https://animepahe.cc watch anime dub

GoGoAnime: Kokkoku anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime online

Website https://animedao.nl: Watch Ani ni Tsukeru Kusuri wa Nai! 2 animedao Episode 24 boku no hero academia animedao

AnimeKisa: The Legend of Luoxiaohei anime episode 28 online free at https://animekisa.in animekisa

Findery: https://findery.com/gogoanimebe

: www.linkedin.com/in/kissanimemx