October 16, 2021 15:33
Балкан

Демонстранти во Словенија светеа со ласер во полициски хеликоптер, оштетен видот на еден од пилотите

Екипажот на полициски хеликоптер кој вчера ги контролираше демонстрациите против владата над центарот на Љубљана беше загрозен од ласер насочен кон него од еден од демонстрантите, објави денеска полицијата.

„Непознати сторители насочија ласер кон хеликоптерот, што претставува опасност да го оштети видот на членовите на екипажот“, се вели во соопштението на полицијата.

„Во конкретниот случај, еден од пилотите се здоби со оштетување на окото и побара медицинска помош. Степенот на неговите повреди сѐ уште не е познат”, соопшти полицијата.

На улиците во Љубљана илјадници луѓе вчера повторно демонстрираа главно поради задолжителните сертификати за вакцинација.

Website https://animepahe.cc: Watch Ojisan and Marshmallow animepahe Episode 13 watch anime

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://twistmoe.net: Watch Blood-C (Dub) twistmoe Episode 12 teist moe

Website https://4anime.biz: Watch Rental Magica 4anime Episode 24 4anime in english

https://animeflv.uk online anime