January 28, 2022 06:51
Свет

Демонстрантите во Индија го каменуваа безбедносниот камп

Демонстранти фрлаа камења и ја запалија областа околу кампот на безбедносните сили во индиската држава Нагаланд, еден ден откако одбранбените сили по грешка убиле најмалку 14 лица, соопштија денеска властите на таа земја.

Индискиот министер за внатрешни работи Амит Шах изјави дека е „многу вознемирен“ од веста дека цивили загинале во инцидент во саботата доцна навечер.

Најмалку 14 цивили и еден чувар беа убиени по грешка кога индиските сили отворија оган по случаен избор во село во државата Нагаланд, соопштија денеска владини и воени претставници.

sites to watch anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime sites One Piece (Dub)

gogoanime1 Redo of Healer

GoGoAnime My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 17

GoGoAnime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 10