Македонија

Демократскиот сојуз е во власта на СДСМ за да на грбот на народот ползуваат бенефиции, додека сите плаќаат паркинзи тие ги злоупотребувале и дозволувале бесплатен паркинг за функционери

Демократскиот сојуз е во власта на СДСМ за да на грбот на народот ползуваат бенефиции, додека сите плаќаат паркинзи тие ги злоупотребувале и дозволувале бесплатен паркинг за функционери.
Директори, министри и разни функционери од власта предводена од СДСМ и ДУИ со години паркирале низ Скопје без за тоа да платат ниту еден денар.

ДС молчи дали шефот на кабинет на Димитар Ковачевски, Мартин Попов, поранешниот директор на ЈП Водовод и канализација Душко Весковски, генералниот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, Златко Марин од Аеродром со години не плаќале паркинг?

Дали за сите овие функционери на СДСМ и ДУИ не важеле закони, а паркинг за нив плаќале скопјани?

Додека возилата на граѓаните добиваат блокада или се носат во депото на Градски паркинг со пајак служба, автомобилите на функционерите на СДСМ и ДУИ можело да бидат паркирани било каде.

ДС има уште време да признаат и да кажат се што правеле. Во спротивно ВМРО-ДПМНЕ ќе објави регистарски таблички и други податоци за возилата на функционерите кои можело да паркираат каде сакаат.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime To Your Eternity Episode 13

Mieruko-chan

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 10

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

To Your Eternity

tải go88